برای ثبت سفارش مستقیم میتوانید با شماره 09112298059
تماس بگیرید

پیشنهاد هایی برای کشاورزان

در زمین هایی که پیاز زعفران آن ها کنده شده کشت چه محصولاتی مناسب تر است؟

گندم ، جو و خربزه بهتر است . پیش تر بعضی کشاورزان بعد از برداشت پیاز زعفران ، در مزرعه خربزه کشت می کردند .

در زمینهای جالیز گلهای بنفش رنگی می روید که شباهت به گل زعفران دارد . آنها اعتقاد داشتند ، مواد زائدی که از زعفران در زمین به جا مانده ( مواد محدود کننده رشد ) توسط این گیاهان جذب و از بین می رود .

چند توصیه به کشاورزان زعفران

کشاورزان محترم ، هر روز گلهای زعفران را جمع آوری کنند . اگر گل در زمین بماند و چند روز پرداشت نشود ، از قسمت زرد رنگ گل دور کلاله ها گرد پاشیده میشود . از این گل ها علاوه براین که زعفران پرگردی بدست می آید کیفیت زعفران نیز کاهش می یابد .

کشاورزان زعفران کار نسبت به زحمتی که متحمل میشوند ، نیاز به توجه بیشتری دارند .

زعفران ایران منحصر به فرد است و بهترین آن در مناطق کم آب بدست می آید . هر چند بازدهی تولید با آبیاری بیشتر افزایش می یابد ، اما از کیفیت آن کاسته میشود . کشاورزانی که با رنج و مشقت فراوان به تولید کم رضایت داده اند تا بر این رشته های طلای سرخ ، نام ایران را حک کنند ، شایسته تحسین و تقدیراند . لذا بهتر است دولت با حمایتهای ویژه تولید محصول زعفران را به فناوریهای روز مجهز کند . در این راستا کارهای زیادی انجام شده ، اما کافی نیست . می توان با آموزشهای مخصوص و توزیع گسترده تر بعضی ملزومات مانند خشک کن ها ، دستکش و … در کنار تسهیل دسترسی به تجهیزات نوین بسته بندی راه را برای تولید محصولی با معیارهای قابل قبول روز هموار کرد . روا نیست سالی بیش از ۵۰ تن زعفران ایران وارد اسپانیا گردد و در آنجا به نام اسپانیا بسته بندی و وارد بازارجهانی شود.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات