برای ثبت سفارش مستقیم میتوانید با شماره 09105106441
تماس بگیرید

علت توقف رشد و باز نشدن برگ جدید سینگونیوم چیست؟

بی حال شدن گیاه سینگونیوم

برگ های این گیاه ممکن است با توجه به این دلایل باز نشود

  • مشکلات آبیاری (متداول ترین دلیل)
  • مشکلات تامین رطوبت
  • استفاده از گلدان با اندازه نامناسب

این دلائل میتواند سبب بسته ماندن یا گیر کردن گیاه شده و جلوی رشد آن را بگیرد.

به طور عادی باز شدن برگ جدید سینگونیوم بین دو تا سه هفته طول می کشد و در صورتی که بیش از این زمان منتظر باز شدن برگ ها ماندید باید به بررسی علت باز نشدن برگ این گیاه پرداخته و  ۷ عاملی که بیان شد را به ترتیب بررسی و در صورت نیاز، شرایط گیاه را تغییر دهید.

توجه: وارد عمل شدن برای باز کردن برگ ها با دست یا تیغ را به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم چون تداوم نداشته و در نهایت منجر به چروک شدن برگ ها یا تغییر رنگ لبه های برگ گیاه به رنگ زرد خواهد شد. همچنین اگر در حین انجام کار برگ ها زخمی شوند و آسیب ببینند قابل ترمیم نبوده و تنها باید آن را بچینید تا برگ جدید رشد کند.

راهکار های تشویق گیاه آپارتمانی سینگونیوم برای باز شدن برگ ها

افزایش رطوبت

با تامین رطوبت کامل محیط، برگ های این گیاه، شروع به رشد میکند. استفاده از هر ابزاری که بتواند رطوبت محیط را افزایش دهد، به رشد و باز شدن برگ ها کمک خواهد کرد.

تامین نور غیر مستقیم

نور بعد از رطوبت در جایگاه دوم تاثیر برای رشد برگ های سینگونیوم قرار دارد. در تامین نور باید حتما دقت داشته باشیم که به صورت مستقیم با گیاه ارتباط نداشته و در سایه ای که در مجاورت با نور است، قرار داده شود.

نور مستقیم و پنجره های آفتابی نمیتوانند تاثیر زیادی در رشد داشته باشند چون نور مناسب گیاه آپارتمانی سینگونیوم به حساب نمی آیند.

آبیاری استاندارد

آبیاری بیش از اندازه بیشترین ضربه را به رشد این گیاه وارد میکند. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم که حتما قبل از ریختن آب برای این گیاه بررسی کنید که نصف بالای خاک گلدان خشک شده و رطوبتی نداشته باشد.

همچنین در صورتی که آب مورد نیاز گیاه تامین نشود، سینگونیوم برای ذخیره انرژی وارد عمل شده و برگ ها پیچ میخورند و بعد از مدتی زرد شده و در نهایت اگر بی توجهی ادامه داشته باشد، برگ ها خواهند ریخت!

در صورتی که زهکشی گلدان مناسب باشد هفته ای یکبار آبیاری برای سینگونیوم کافی است.

تعویض به موقع گلدان

زمانی که فضای کافی برای ریشه های سینگونیوم وجود نداشته باشد، رشد آن متوقف میشود. به همین دلیل در صورتی که بیرون زدن ریشه ها از گلدان را مشاهده کردید در اولین فرصت نسبت تغییر گلدان اقدام کنید.

 

سوالات متداول

  • چرا برگ ها قبل از باز شدن قهوه ای میشوند؟

در این مشکل ابتدا باید وجود آفت ها در گیاه بررسی شود. آفت خاصی چنین نشانه ای را ندارد بلکه باید به دقت روی برگ ها را بررسی کرده تا ببینید آیا اثری از حشرات ریز و کوچک وجود دارد یا نه! در صورت وجود آفت، تنها کافی است در اولین قدم، برگ ها را با آب و صابون بشویید  و در صورت استمرار مشکل، استفاده از کفشدوزک ها برای از بین بردن آفات، بسیار راهگشا خواهد بود.

  • چرا برگ سینگونیوم باز نمیشه؟

در این نوشتار ۴ راهکار برای برطرف کردن این مشکل بیان کردیم و به طور خلاصه، این مشکل مربوط به آبیاری، رطوبت و کمبود فضای ریشه ها است. در درجه ی بعد، گرچه نور نیز میتواند در رشد، تاثیر مثبت و یا منفی داشته باشد اما میزان تاثیر آن به اندازه سه مورد قبل نیست.

لازمه گیاه تون رو خودمون ببینیم؟

بهمون پیام بدید یا تماس بگیرید فرقی نداره!
در همه شبکه های اجتماعی حضور داریم
6441 510 0910

برای مشاوره اختصاصی با کارشناسان گل آرا میتوانید عکس و مشخصات و مشکلات گیاه آپارتمانی خودتون رو به شماره تلفن 6441 510 0910 ارسال کنید تا متناسب با مشکل خاص گیاه شما سم یا کود و شیوه نگهداری آن برای شما بیان شود.

گیاه پزشکی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات