برای ثبت سفارش مستقیم میتوانید با شماره 09105106441
تماس بگیرید

نیاز های نور در گل سیکاس و مشکلات ناشی از کم نوری

تامین نور برای تمام گیاهان ضوروی است و اگر گیاه بومی مناطق گرمسیری باشد، این اهمیت افزایش پیدا میکند به همین دلیل، آشنایی با میزان نور مورد نیاز گیاه آپارتمانی سیکاس برای نگهداری آن بسیار اهمیت دارد و در این نوشتار، آنچه برای این آشنایی به آن نیاز داریم، بیان شده است.
نور مورد نیاز سیکاس

نور مناسب سیکاس

نور روشن اما غیر مستقیم، مناسب ترین نور برای این گیاه به حساب می آید. تابیدن آفتاب به صورت مستقیم میتواند برگ هایش را بسوزاند و معمولا این سوختگی قابل برگشت نیست. البته تابش مستقیم نور خورشید در مدت زمان های کوتاه یکی دو ساعته، نمیتواند آسیب جدی به برگ های سیکاس وارد کند. اگر این گیاه در سایه بماند و نور کافی دریافت نکند میتواند موجب رشد برگ هایی نامنظم در سرتاسر ساقه های آن شده و زیبایی اش را از دست بدهد به همین علت، کنترل میانه روی در تابش نور جزو مهم ترین عناصر ضروری نگهداری از سیکاس به حساب می آید.

میزان تحمل سیکاس نسبت به کمبود نور

سیکاس جزو گیاهان مقاوم آپارتمانی به حساب می آید و تحمل نسبتا بالایی در کمبود نور دارد. این تحمل، به معنی از بین نرفتن این گیاه در سایه است اما همانطور که توضیح داده شد، در کمبود نور، برگ های زیبایی ندارد.

راهکار جبران کمبود نور در مکان های تاریک

اگر قصد دارید سیکاس را در مکانی که دسترسی به نور خورشید ندارد نگهداری کنید، میتوانید برایش نور مصنوعی به صورت ۲۴ ساعته در نظر بگیرید. هرچقدر انتخاب نور مصنوعی برای گیاه حرفه ای تر انجام شود، شباهت سیکاس به شرایطی که نور غیر مستقیم دریافت میکند بیشتر خواهد شد. پس هیچ وقت و در هیچ شرایطی حتی اتاق های تاریک، جای نگرانی نیست.

مقدار زمان تابش استاندارد نور برای سیکاس

حد اقل ۸ ساعت در روز، نیاز به نور دارد (در فصل رشد) پس اگر پنجره در اختیار دارید، آن را در نزدیکی پنجره قرار دهید.

سوالات متداول

  • آیا گیاه آپارتمانی سیکاس میتواند در معرض نور کامل و مستقیم خورشید رشد کند؟
نخل سیکاس، بهترین رشدش را در محیط های نیمه سایه تجربه میکند، با این حال در محیطی که کاملا آفتابی باشد گرچه ممکن است عوارضی مثل سوختگی بعضی از برگ ها را تجربه کند اما در رشد این گیاه مشکلی بوجود نخواهد آمد.
  • نخل سیکاس آفتاب را بیشتر ترجیح میدهد یا سایه؟
میانه روی در این موضوع اهمیت زیادی دارد چون برای ایده آل ترین رشد سیکاس وجود هر دو ضروری است و هیچکدام را بیشتر از دیگری ترجیح نمیدهد.

لازمه گیاه تون رو خودمون ببینیم؟

بهمون پیام بدید یا تماس بگیرید فرقی نداره!
در همه شبکه های اجتماعی حضور داریم
6441 510 0910

برای مشاوره اختصاصی با کارشناسان گل آرا میتوانید عکس و مشخصات و مشکلات گیاه آپارتمانی خودتون رو به شماره تلفن 6441 510 0910 ارسال کنید تا متناسب با مشکل خاص گیاه شما سم یا کود و شیوه نگهداری آن برای شما بیان شود.

گیاه پزشکی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات